• אבן חושן

נתן, חכם שלנו

שירי הספר "נתן, חכם שלנו" מצטרפים להצגת ביוגרפיה ססגונית  ומחויכת של דמות בדיונית, גיבור מקומי, מושא להערצתה של חבורת צעירים. נתן הוא חבר קיבוץ, ניצול שואה  שסיוטיה עודם רודפים אותו. מטע התפוחים בו הוא עמל הינו גן עדן בזעיר אנפין.

 המחבר, יאיר זקוביץ ,הוא פרופסור למקרא באוניברסיטה העברית בירושלים ובמרכז הבינתחומי בהרצליה. "נתן, חכם שלנו" הוא ספר שיריו השני.

 

לא יכולתי שלא להביא את דבריו של זה הפרופסור, היוצר/החוקר במאמרו התוהה על פשר תפקידו של פרשן המקרא, אשר מסביר לנו מה מקומה של היצירה, בכלל ואצלו בפרט. ״ אדם המביא עצמו בעולה של יצירה, להיות לה למשרת, לפרשן, לתווך בינה ובין קהלה, אל לו למשרת לבוא אל היצירה חמוש בתיאוריות, בידיעה ברורה כיצד מרקדין לפניה ואף לא באמונות ודעות שהוא חפץ "לגלות" בה. ואף על פי כן, מי שלבו משתוקק להסתופף במחיצת היצירה, לשלוח ידו ולגעת בה, יוכל - אם זכה למידת מה של כשרון - להשכיר עצמו לעובדה ולשומרה, להיות לה לפה, למוציא ומביא, למשרת ולפרשן.״ ואף על פי כן, היצירה והמשרת לא יהיו לבשר אחד, לא יחלקו מיטה ושולחן, כיסא ומנורה. היא מדרי מעלה, ומשכנה בין כוכבים על במתי עב, ואילו הוא, המשרת, מדרי מטה, ומגוריו בבסיס המגדל, בדיוטה התחתונה.

ע.א.

מחיר קטלוגי: 38.00 ש"ח
המחיר שלנו: 32.00 ש"ח
החיסכון שלך: 16%
עבור לתוכן העמוד