• אבן חושן

למצוא חתן לטילדה

הספר 'למצוא חתן לטילדה' מכיל עשרים ושלושה סיפורים קצרים. המוטיב החוזר ברבים מהם הוא הכמיהה, ויותר מזה – הצורך לִכמוֹהַּ. כשנראה שהכמיהה מתממשת, מייד נולד חלום אחר.

כמו שאומרת טילדה על אחיה מאקס: "לאן מוליכים אותו הספרים שלו, החלומות שלו, הרי הוא לא יעשה שום דבר עם החיים שלו... הוא רק ידבר וידבר... אולי הגעגועים לדבר הערטילאי הזה עדיפים..."

ישנם בספר קולות של ילדים. מה מקומָם בזוגיות של הוריהם? מה מקומם בעולם של עצמם? חלקם מגיבים על האירועים בהתאם לגילם, ואחרים הם קול בוגר נוסף בסיפור. הסיפורים נטועים במציאות היומיומית אחדים יצריים, כואבים ונקמניים, ואחרים רכים מאוד ואוהבים. לפעמים גולשים הגיבורים לעולם ההזיה, עולם שנראה מציאותי והגיוני בחייהם.

כתיבתה של חנה רוזנטל מדויקת מאוד בבחירת המילים ובצמצום שבה. זו גם כתיבה ויזואלית ומוזיקלית מאוד, המזמינה את כל החושים להשתתף בקריאה. הסיפורים עשירים בהומור, בעקיצה ובחמלה. קסמם בהפתעה שבהם, שנבנית מהמשפט הפותח ועד המשפט המסיים.

חנה רוזנטל גדלה בתל אביב ועברה לחיפה. היא נשואה, אֵם לשני בנים וסבתא לשישה נכדים. לימדה ספרות ודרמה. כתבה בעיתון 'על המשמר' וכן ב'גלריה' ובמוסף של עיתון 'הארץ'. למדה צילום, הציגה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות. ספרה הראשון, 'להרגיז מישהו חסר משמעות' (אף הוא בהוצאת אבן חושן), זכה בפרס קרן תרבות חיפה ושימש נושא לתערוכת בוגרי המגמה לתקשורת חזותית במסגרת לימודי חוץ במכללת ויצ"ו בחיפה.

עֻזי אגסי

מחיר קטלוגי: 64.00 ש"ח
המחיר שלנו: 64.00 ש"ח
החיסכון שלך: 0%
עבור לתוכן העמוד