• אבן חושן

גליון 4 - 2000

רשימת משתתפים:

 

עוזי אגסי (מבוא(
אהרן אמיר (מבוא לתרגום אדגר אלן פו(
אדגר אלן פו (בתרגום אהרון אמיר, עמיחי גיל(
משה שמיר
גי אוקנגס
דליה אפרת
חוליו לימסארס (בתרגום רמי סערי(
רמי סערי
אנסטאסיס ויסטוניסט (בתרגום אמיר אור(
לאה אילון
נעמי עזר
יקיר בן-משה
קובי אלנבוגן
אבי אליאס
רוני סומק
יורם ורטה
סבינה מסג
מרדכי גלדמן
ניזאר קבאני
דרור בורשטיין
גלי-דנה זינגר
אורית מיטל
חגי הופר
ישראל אלירז
ניצה קרן
עודד גיורי
דורית ויסמן

 


 

 


 

הארץ / תרבות וספרות 30/06/2000 יום שישי


א"א פו ב"שבו"

כתב-עת

שבו, כתב-עת לשירה, גליון 4, עורך עוזי אגסי, הוצאת אבן חושן, אביב 2000

 

גליון זה של כתב-העת המטופח, המופיע בהוצאה הביבליופילית אבן-חושן, עומד בסימנו של אדגר אלן פו, יוצר המעניין במיוחד את העורך עוזי אגסי, שכבר ב"שבו" הקודם פירסם "ביבליוגרפיה עברית מוערת של אדגר אלן פו", מרתקת ביותר, פרי עטו של עמיחי גיל.

גיל תרם גם לחוברת זו: תרגום של חמישה שירים (ביניהם "להלן", השיר שבו מדובר על "גאון יוון / ועוז רומי אשר נוטש", וגם הסיפור "מצנגרשטיין".  אגסי מקדים לאנתולוגיה נאה זו של כתבי פו ועל פו, בעברית, דברים משל עצמו, המסבירים את הקסם שמהלך עליו הסופר והמשורר האמריקאי האקסצנטרי.

אהרן אמיר ומשה שמיר תרמו מאמרים על אודות "העורב" הז'בוטינסקאי  ששבה את לבו של קורא שירה עברית בדור מסוים (ועד היום יש לו אוהדים שרופים, וגם המשוררת המאוד-עכשווית לאה איילון כותבת על נוכחות א"א פו בחייה, בהומור הסגולי לה).

אך החוברת מלאה גם כל טוב שמחוץ לנושא הנקוב.  שירים בולטים בייחודם של אורית מיטל ושל דורית וייסמן, של רמי סערי, יורם ורטה ורוני סומק ואבי אליאס, פרוזות של שני משוררים, דרור בורשטיין ומרדכי גלדמן, ותרגומים של שירים מאת הסופר הספרדי חוליו לימאסרס, וקטעי פרוזה מאת גי אוקנגם, מן העליזים שבמנהיגי מרד-הסטוננטים בפאריס של 1968 ועוד.

 

מחיר קטלוגי: 62.00 ש"ח
המחיר שלנו: 49.00 ש"ח
החיסכון שלך: 21%
עבור לתוכן העמוד